AdAfter The after word on ads & ad business / Reklamlar ve reklamcılığın ardından…

Obamicon Furyası

02.07.2009 · Posted in Reklamcılık
adafter_obamicon

Tıklayın siz de kendi Obamicon'unuzu yaratın

Barack Obama ABD’ye başkan seçildi, ancak arkasındaki küresel destek onun bir ABD Başkanlığı’ından çok, yaşarken, rock yıldızı mertebesine eriştiğinin göstergesi. Bu da eski başkanları otomatik olarak sıradan country şarkıcıları konumuna iteliyor.

Artık tüm dünyada Che out, Obama in. Sadece Obama değil, ABD için de büyük bir imaj başarısı değil mi? Bir ülke kendi küllerinden nasıl doğar en güzel örneği. Bu arada Paste Magazine‘in Obamicon.me uygulaması muhteşem bir viral / social media marketing kullanımı örneği.

Cem Argun.-

No related posts.

Related posts brought to you by Yet Another Related Posts Plugin.

One Response to “Obamicon Furyası”

  1. Barack Obama’nın tüm pazarlama stratejisini anlatan çok iyi bir sunum.
    http://www.slideshare.net/socialmedia8/case-study-the-barack-obama-strategy – 116. slide Obamicon viralini gösteriyor. Obama’nın imajının nasıl kişiselleştiğinin ve yaygınlaştığının göstergesi olarak kabul edebiliriz. ‘Yaşayan efsane’ deyimi yerini ‘yaşatılan efsane’ye bırakabilir. Çünkü Web 2.0 sürecini hızla sindiren bir sosyal medya ortamında attığınız bir adım, bin adıma dönüşüyor. Böylece kitlelerin içine girmek, dönüşmek ve kabul edilmek doğru adımlarla hızlanıyor.

    Bütün global markaların örnek alması gereken bir iş çıkmış ortaya. Özellikle interaktif alanda her yerde varlar. Değişimi online ortamda okuyarak, görerek, duyarak, uygulayarak ve bilerek yaşamak işi basitleştiriyor. Basit olanı dolayısıyla zor alanı başarmak büyük zevk olsa gerek. Obama ve ekibinin başarısını her yönüyle kıskanıyorum(!)

    Obama’yı biraz önce canlı yayında izledim, oldukça kararlıydı. Basın toplantısında kendine olan güveni, basın mensuplarıyla olan samimiyeti ve çözümlerindeki inancı her haliyle belli oluyor. Bakalım ekonomik kriz bu görüşmelerden sonra nasıl bir hal alacak ve işsizliğin önüne nasıl geçilecek. Pazarlama planları başarı ister, en azından öncelikle Amerikan halkı bunu bekler. Kriz ortamında başa gelen ekip, seçim öncesindeki çok yönlü taktiklerini icraatlerine ne ölçüde yansıtabilecek? Dünya barışı ve ekonomik kalkınma adına merakla ve umutla bekliyorum…

Leave a Reply

Switch to our mobile site