AdAfter The after word on ads & ad business / Reklamlar ve reklamcılığın ardından…

And the winner is Cem Yılmaz!

En büyük reklamverene, en büyük reklamcı!Türk Telekom’u Yorum Publicis, TT-Net’i TBWA kazanmış. Aslında “dedikodu” o ki, ikisini de Yorum Publicis kazanmış, lakin ikisini de alamzsınız birini seçin demişler. Yorum da Türk Telekom’u seçmiş…

Filmleri zaten Cem Yılmaz yazar/oynar/çeker/yönetir. O yüzden bu konkur pek de belirleyici değil. Cem Yılmaz için hayırlısı olsun. ne diyelim, en büyük reklamverene, en büyük reklamcı yakışırdı zaten.

Umarım TBWA de, TT-Net “markasına” hak ettiği konumlama ve imajı kazandırabilir…

Cem ARGUN.-

Türkiye’nin en büyük reklamvereni ajansını seçti

04.12.2008 – 12:27

Türkiye’nin en büyük reklamveren bir kaç firmasından birisi olan Türk Telekom yeni reklam ajansını seçti.

Reklam sektöründe büyük bir hareketlilik yaratan ve Cem Yılmaz’lı reklam kampanyaları ile dikkat çeken Türk Telekom, Ali Taran’a ait ATCW ile birlikteliğine nokta koydu ve yeni reklam ajansı olarak Yorum Publicis’i seçti.

12 farklı ajansın katılımı ile Ekim ayında düzenlenen konkur bir ilke de imza attı. Ajanslara, Türk Telekom ile ilgili kriterlerin önceden verildiği konkur için Türk Telekom bünyesinde 15 kişilik bir seçici kurul belirlendi.

Oluşabilecek spekülasyonları önlemek ve seçimi daha şeffaf hale getirmek için belirlenen kriterlere göre, ajanslar tarafından yapılan sunumlar puanlama usulu ile  değerlendirildi. Kriterler ise Reklamcılar Derneği ile birlikte hazırlandı. Gerçekleştirilen eleme sürecinde kısa listeye Medina Turgul, Alice BBDO, Lowe, TBWA ve Yorum Publics’ten oluşan 5 ajans kaldı. Son aşamada ise kısa listeye kalan ajanslara ürünler ve TT-NET ile brifler verildi. Bu aşama sonucunda ise finale, Türk Telekom’un yeni dönemde kampanyalarını hazırlamak için Yorum Publics seçilirken, TT-NET ile ilgili çalışmaların TBWA tarafından yürütmesine karar verildi.

CEM YILMAZ’LA DEVAM EDİLECEK

Yapılan konkur sonucunda belirlenen yeni ajanslar kampanyalarında Cem Yılmaz ile çalışmalarını sürdürecek. Aynı şekilde TT-NET için başlatılan kampanyada Gülse Birsel ve Özkan Uğur’la devam edecek.

Kaynak: www.Gazeteport.com

No related posts.

Related posts brought to you by Yet Another Related Posts Plugin.

Leave a Reply

Switch to our mobile site